2 min read

2021-09-15

Parko tvenkinio aplinkos tvarkymo darbai

Šiltos ir sausos rugsėjo dienos leido sklandžiai užbaigti Bonamo tvenkinio aplinkos tvarkymo darbus. Juos atlikome laiku, kaip buvome numatę projekto etapų įgyvendinimo plane.

Gyvenvietė BONAMO turės bent tris bendras žalias zonas: vaikų žaidimų aikštelę, esančią šiaurinėje gyvenvietės dalyje, inžinerinės infrastruktūros sklypus ir 74 arų PARKĄ.

Parke bus gera siūbuotis tarp čia augančių medžių pakabintuose hamakuose, vakarus leisti bendruomenėje prie laužo, o energijos atsargas pildyti prie vandens – PARKO TVENKINIO aplinkoje.

Parko tvarkymo darbus pradėjome būtent nuo jo: iškasėme tvenkinį, sulaukėme, kol jame pakils gruntinio vandens lygis, o tam įvykus sutvarkėme jį supančią aplinką.

 

KAS NUVEIKTA:

  • Baigti tvenkinį juosiančios tvoros įrengimo darbai. Tvora su varteliais – svarbus saugumo elementas vandens telkiniui, kuris įsilies į šeimų laisvalaikį: mažų ir didelių gyventojų saugumas visada yra mūsų, projekto vystytojo, akiratyje.
  • Mediniai suoleliai aplink tvenkinį su seniausiais gyvenvietės čiabuviais – akmenimis – jau užėmė savo pastovias vietas.
  • Teritorijoje išvedžiota elektros instaliacija ir paruošta prijungti lauko apšvietimui.
  • Išlygintas gruntas apželdintas veja.

Mažieji pušų sodinukai netrukus savo laikiną parko paunksmę taip pat iškeis į buveines, kur įsišaknys greta suolelių ir kitose kraštovaizdžio architektų jiems numatytose parko vietose.

Neabejojame, kad Bonamo, greta žmonių šeimynų, kursis ir paukščiai: vandens telkinys privilios antis, kurios dažniausiai tampa mažųjų traukos centru, o parko medžiai – lakštingalas, genius, strazdus, zyles ir kitus įvairiabalsius čiulbėtojus.

Eismo triukšmo ir kitos intensyvios žmogaus ūkinės veiklos neužterštas garsovaizdis – nuo miesto atokiau įsikūrusių gyvenviečių duotybė. Bonamo – būtent tokia vieta gyventi ir girdėti.

 

Daugiau nuotraukų iš tvenkinio aplinkos tvarkymo darbų eigos bei rezultatų Jūsų laukia GALERIJOJE.